titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Šokující svědectví Jiřiny Švorcové z tajné nahrávky: Jirásková byla dvakrát těhotná

Herečka Jiřina Jirásková (†81), která 7. ledna 2013 zemřela na následky stáří a vleklých nemocí, si s sebou odnesla jedno velké tajemství.

Ač se několikrát nechala slyšet, že ji moc mrzelo, že neměla děti a upřednostňovala hereckou kariéru, byla prý za svůj život dvakrát těhotná. Raději však podstoupila interrupci.

Tajemství Jiřiny Jiráskové odhalila tajná nahrávka s rozhovorem s její bývalou nejlepší kamarádkou Jiřinou Švorcovou (?83), která zemřela před rokem a půl, a již zveřejnil na svém webu týdeník Sedmička.

Jirásková se „spustila“ s životní láskou Jiřiny Švorcové Jiřím Valou. A právě proto nevydrželo manželství Jiřiny Jiráskové a Jiřího Pleskota. Jirásková si po rozvodu s Pleskotem přála s Valou regulérní vztah, který si chtěla "vynutit" dítětem.

„Jiřina si ho chtěla pojistit těhotenstvím, nějak ho podvedla, a když za ním přišla, že je v jiným stavu, tak se Jirka strašně zašprajcoval, že ne, a ona si to nechala vzít, což byl asi důvod, proč už znovu nemohla otěhotnět,“ prozradila v tajné nahrávce šokující informaci Švorcová.

Podle Švorcové to však nebylo první dítě, které Jirásková čekala. Ještě předtím přišla do jiného stavu s manželem jedné své kamarádky, jež se kdysi přátelila i se Švorcovou.

„S jejím manželem čekala Jiřina dítě, a aniž to ta kamarádka tušila, tak Jiřině zajišťoval u svého tatínka, který byl doktorem v Plzni, potrat,“ uzavřela šokující zpověď Švorcová.

zdroj: Super.cz, Anna Veškrnová, 17. ledna 2013
www.super.cz