titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Švorcová: Největší tajemství Jiřiny Jiráskové – byla dvakrát těhotná!

Největší tajemství uznávané české herečky Jiřiny Jiráskové († 81), která zemřela minulý týden, je venku. A dosud přísně tajná informace přichází až ze záhrobí! Z toho doslova mrazí. Promluvila totiž její někdejší nejlepší kamarádka Jiřina Švorcová († 83), jež zemřela před rokem a půl. Týdeník SEDMIČKA získal tajnou nahrávku, z níž vychází najevo, že Jiřina Jirásková, kterou podle jejích vlastních slov v životě nejvíc mrzelo, že neměla děti, potomky mít mohla. A to dokonce nejméně dva!

V dávné minulosti totiž dvakrát podstoupila interrupci! Před dětmi a rodinným životem dala přednost kariéře a toto špatné rozhodnutí s sebou vláčela jako kouli na noze celý život. V mládí byla uznávaná a charakterní herečka Jiřina Jirásková pěkné kvítko. Se svou drobnou postavou a charismatickým pohledem plaché laně toužila být dobývána a milována.

Kromě plejády mužů, kteří jí prošli životem i postelí, měla Jiřina Jirásková i svou nejlepší kamarádku, jíž byla o necelé tři roky starší Jiřina Švorcová. Jejich kamarádství však trvalo jen do osudového okamžiku, kdy se křehká, ale přece jen trochu podbízivá Jiřina Jirásková nechala svést známým lamačem srdcí tehdejší doby, hercem Jiřím Valou († 76). Přátelství hereček tak vzalo hodně rychle zasvé a obě tento fakt nesly velmi těžce. Valovo náhlé vzplanutí k Jiřině Jiráskové ale nezůstalo bez následků.

  Exkluzivní ukázka zpovědi Jiřiny Švorcové

zdroj: Sedmicka.cz, Autor: - nek -, 17. ledna 2013
www.sedmicka.cz