titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Herečka Jiřina Švorcová opět za pultem!

Herečka Jiřina Švorcová († 83) se opět vrací na obrazovky. Ve své jedinečné roli Anny Holubové se po čase zase ukáže jako Žena za pultem!

Legendární seriál Žena za pultem z prostředí prodejny potravin, který má dvanáct dílů, uvidíte od dnešního dne opět na svých televizních obrazovkách na kanále TV Barrandov. Hlavní hrdinkou jedinečného seriálu je Anna Holubová alias Jiřina Švorcová. Mimo ženy za pultem je v seriálu také starostlivou matkou i kolegyní.

Seriál je obsazen skvělými herci, jako byla Dana Medřická, Vladimír Menšík či Petr Haničinec, a v době, kdy byl uveden, jej sledovala téměř celá země. Všechna prostředí, která se v seriálu objevují, jsou reálná - včetně bytu Anny Holubové - a tvůrci dokonce nepoužili studiové kulisy. Seriál se natáčel po celý rok 1976, další rok se stříhal a v prosinci 1977, těsně před vánočními svátky, měl premiéru na televizní obrazovce.

Podívejte se na jedinečné dílo už dnes (26. srpna) na TV Barrandov od 20.15 hodin!

26. 8. 2013, Foto: ČTK, archiv (Jiřina Švorcová († 83) na fotografii z roku 1975)
www.sedmicka.cz