titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Švorcová osobně ve zvukové upoutávce k nové knize Žena za pultem

Po 37 letech od uvedení seriálu Žena za pultem se tato legenda dočkala knižního zpracování. Zákulisí seriálu, osudy hlavních hrdinů a množství mnohdy nikdy nepublikovaných fotografií obsahuje nový titul autorského tandemu Miroslav Graclík a Václav Nekvapil. Jak jsem už inforovali, kniha se objeví na pultem v únoru 2014.

„Ke knize bude spuštěna také reklamní kampaň,“ potvrdil Miroslav Graclík, spisovatel a dvorní životopisec herečky Jiřiny Švorcové. Ve zvukový ukázkách si můžete poslechnout, jak bude reklama na novou knihu vypadat. S reklamou se setkáte například v knihkupectví Knihy Dobrovský.

Kniha Žena za pultem - novinka na pultech
reklamní spot, zvuková nahrávka

Kniha Žena za pultem - novinka na pultech (delší verze)
reklamní spot, zvuková nahrávka

V upoutávce ke knize „Žena za pultem - Příběh legendárního seriálu Jaroslava Dietla a  jeho hrdinů“ hovoří i sama představitelka hlavní role, herečka Jiřina Švorcová: „Že mám hrát titulní roli jsem se dozvěděla od dramaturgyně Libušky Pospíšilové ještě dávno předtím, než se začalo s natáčením. Od ní taky vím, že Jaroslav Dietl myslel při psaní na Jiřinu Bohdalovou,“ Záznam je z pamětí, které Jiřina Švorcová natočila na CD a vydal jej právě Miroslav Graclík.

Nová kniha mapuje vznik seriálu, natáčení, premiéru, úspěch v  zahraničí – vše komentované Jiřinou Švorcovou, ale i dalšími herci (Hana Maciuchová, Otakar Brousek ml., Lenka Termerová, Jiří Lábus ...). Nevyhýbá se ani Chartě 77 a Antichartě, která v roce premiéry seriálu vznikla a představitelka hlavní role - prodavačky Anny Holubové - Jiřina Švorcová se v ní angažovala.

fotogalerie ke knize Žena za pultem
publikováno 30. ledna 2014

Žena za pultem - Příběh legendárního seriálu Jaroslava Dietla a jeho hrdinů
web vydavatelství, kde si bude možné knížku objednat

Rok vydání 2014
Počet stran 350
Vazba Vázaný
Jazyk čeština
Formát 150x210 mm
EAN: 9788073901967
ISBN: 978-80-7390-196-7

01. 02. 2014, vlastní zpráva
foto: Knihyomega.cz