titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Žena za pultem se vrací na obrazovku televize Barrandov 3. září

Žena za pultem se vrací na televizní obrazovku. Od soboty 3. září seriál nasazuje do vysílání komerční stanice TV Barrandov. Dvanáctidílný seriál z roku 1977 nasadí každou sobotu odpoledne. Ve schématu televize jde o reprízu seriálu, která skončí 19. listopadu. V hlavní roli se představí herečka Jiřina Švorcová.

Seriál televize Barrandov uvedla vloni s mimořádně velkým úspěchem. Žena za pultem dosáhla nadprůměrného podílu na sledovanosti, a to jak při premiéře v sobotu večer, tak v repríze v neděli odpoledne. Pokaždé překročila 10ti procentní podíl na sledovanosti. „Jednotlivé díly sledovalo až 450 tisíc diváků,“ potvrdilo tiskové oddělení televize.

Uvedením seriálu dosáhla televize Barrandov vloni na podzim nejlepších výsledků. S mimořádným diváckým zájmem se setkal dokument Tajemství Jiřiny Švorcové, které byl posledním filmovým projektem české herečky a němž spolupracoval spisovatel Mirek Graclík, blízký spolupracovník Jiřiny Švorcové. Dokument měl v rámci sledovanosti rating 3,95% a share 12,62%. Za dokument udělila televize Jiřině Švorcové ocenění "Prominent roku".

První díl Ženy za pultem nazvaný „Anna nastupuje“ vysílá TV Barrandov v sobotu 3. září od 16 hodin. Připomeňte si první díl seriálu.

Anotace TV: Jeden rok života prodavačky Anny Holubové a jejích kolegů z prodejny potravin Pramen. Český seriál (1977). Hrají J. Švorcová, V. Menšík, J. Hanzlík, P. Haničinec, D. Medřická, D. Kolářová, S. Budínová, Z. Řehoř, H. Maciuchová, S. Stašová, J. Boušková a další. Režie J. Dudek. Tento pořad obsahuje skryté titulky.

zdroj: internet
foto Krátký film Praha