titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Potvrzeno! Nová kniha o Jiřině Švorcové vyjde 28. listopadu

Je to venku! Nová kniha věnovaná herečce Jiřině Švorcové vyjde v pondělí 28. listopadu 2011. Potvrdil to její autor, spisovatel Miroslav Gracík. Jak už dříve naznačil, přestože knihu sestavil již bez přímých komentářů herečky, rozhodně bude stát za to. Máme se těšit na spoustu zajímavých fotografií, výstřižků, vzpomínek a dosud nikdy nepublikovaných zajímavostí z hereckého působení i soukromého života herečky a političky.

Do tiskárny kniha odchází 7. listopadu. „Název knihy zatím ještě není stoprocentně jistý, stále pracuji se třemi verzemi,“ prozradil autor chystané knihy, spisovatel a dvorní životopisec Jiřiny Švorcové Miroslav Graclík. Novinka vyjde stejně jako kniha „Jiřina Švorcová osobně“ u Nakladatelství XYZ.

Kniha „Jiřina Švorcová osobně“ byla velkou rozhovorovou knihou, která chronologicky probírala celý život herečky a jako bonus přinesla i názory kolegů na kdysi populární herečku a ukázky z její korespondence. „Připravovaná druhá kniha by měla sloužit jako doplněk a bonus k naší první knize, který potěší především její fanoušky. Zároveň ale přináší i celistvý pohled na její život, hereckou i politickou kariéru,“ řekl před časem našemu webu spisovatel Mirek Graclík.

Píšu pokračování knihy Jiřiny Švorcové, asi ji nazvu Tajemství
z rozhovoru se spisovatelem Mirkem Graclíkem ze srpna 2011

vlastní zpráva
Foto: Václav Nekvapil