titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Nový seriál o »ženách za pultem« se jmenuje Obchoďák!

Televize Prima family připravuje pro televizní diváky zbrusu nový primetimeový seriál dle námětu Lucie Konášové s názvem Obchoďák. Zdá se, že nesmrtelné příběhy »žen za pultem«, jak je známe z legendárního seriálu z roku 1977 s Jiřinou Švorcovou v hlavní roli, opět ožijí. I když ve zcela jiném obchodě a ne v samoobsluze a se zcela jinými postavami…

V těchto chvílích je natáčení nového pořadu v plném proudu. V seriálu z prostředí obchodního centra nás čekají humorné i dramatické příběhy hlavních hrdinů v podání hereckých hvězd v čele s Bárou Munzarovou, Alenou Vránovou, Danicou Jurčovou, Pavlem Křížem, Martinem Trnavským, Davidem Matáskem, Pavlem Řezníčkem nebo čerstvým držitelem ceny TýTý Ondřejem Sokolem.

V zákulisí obchodního centra, v prostředí lesku výloh a regálů supermarketů, v bezstarostné atmosféře kaváren se odehrávají nečekaně dramatické, ale i humorné příběhy hlavních hrdinů seriálu. Mezi regály supermarketu začíná svůj nový život Simona (D. Jurčová). Je na útěku od svého bohatého manžela, který se dostal do střetu se zákonem. Její kamarádka Dáša (M. Procházková) si právě otevřela butik s prádlem. Na rozdíl od Simony má šťastné manželství s Petrem (P. Kříž), profesorem češtiny, svoji budoucnost vidí v jasných barvách. A den co den řídí celý kolos centra její sestra, sympatická Vanda (B. Munzarová). Bude i nadále podřizovat svůj život matce, nebo začne žít konečně svůj vlastní příběh?

„Kariéra versus citový život je dnes, myslím, generační fenomén. Taky moje Vanda Plavcová, ředitelka obchodního centra, má úspěšný manažerský post, je oblíbená, není to žádnej »Ďábel nosí Pradu«, její soukromí ale skomírá, nebo je hodně komplikované. Ve scénářích se rýsuje hezká dějová linka vztahu s jejími rodiči, vliv až trochu despotické maminky, se kterou se potýká (hraje ji Alena Vránová). Zatím jsme spolu odtočily jen pár obrazů, ale cítím, že to bude na place láska veliká. Doufám, že oboustranná,“ prozrazuje představitelka jedné z hlavních postav Bára Munzarová.

Kateřina Kalivodová, TopVip.cz, 20. dubna 2012
foto: Prima Family