titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 8. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Vánoce Anny Holubové (12/12)

Anna dostává od vedoucího na starost čtyři nové učně – tři dívky a jednoho chlapce, učně Mirečka. Doma Jirkovi neřekne, že ví o jeho novém poměru. Jirka má doprovodit Péťu ze zkoušky malých hokejistů, ale pošle ho domů samotného a sám jede na schůzku s milenkou. Malého Péťu, který zabloudil, přivede domů příslušník VB. Brzy se vrací i Jirka a chválí Michalinu generální zkoušku, která se ale nekonala. Jirka lže dál: tvrdí, že musel do práce k havárii. Prý mu volali telefonem, Michala ale ví, že nikdo nevolal a je jeho lhaním otřesena. Blíží se předvánoční nákupní horečka a všichni pracují ze všech sil. Anna se kvůli příkazu, který dala učni, dostává do sporu s Vilímkem a on dá šéfovi nůž na krk – buď odejde Anna, nebo on. Anna se pevně rozhodne, že Jirku požádá, aby se odstěhoval. Ten nakonec odchází a hrozí, že toho budou všichni litovat. Osazenstvo prodejny úspěšně zvládlo vánoční frmol, Anna dostává nabídku od vedoucího Karase dělat mu zástupce vedoucího. Doma pod stromečkem Anna najde dárek od Brože - mušli z moře. Její děti ho pozvaly na vánoční svátky k nim domů, on ale čeká před domem. Anna za ním vyběhne a vše končí udobřením, Anna a Karel si padnou do náruče.

Hrají: Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Josef Langmiler, Hana Maciuchová, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Vladimír Hlavatý, Jaromír Hanzlík, Lenka Termerová, Marie Motlová, Daniela Kolářová, Božena Böhmová, Karolína Slunéčková, Simona Stašová, Kateřina Burianová, Josef Bláha, Růžena Merunková. Zvláštní host: Jiří Lábus, Otakar Brousek ml., Soběslav Sejk, Zlata Adamovská, Monika Hálová.

1. díl    2. díl    3. díl    4. díl    5. díl    6. díl    7. díl    8. díl    9. díl    10. díl    11. díl    12. díl

video   seriál Žena za pultem na YouTube

o seriálu    epizody    osoby a obsazení    tvůrčí štáb    fotogalerie    z dobového tisku