titulní strana    kontakty a zdroje

Jiřina Švorcová

narodila se 25. května 1928 v Kociánovicích
zemřela 11. srpna 2011 v Praze

Herečka, recitátorka, politička, členka ÚV KSČ. Jiřina Švorcová byla dvakrát provdaná, zůstala bezdětná. Tituly: zasloužilá umělkyně, nositelka Řádu práce a Řádu Vítězného února a další.
  životopis


 
Jiřina Švorcová    Žena za pultem    Okres na severu    film a divadlo    e-shop

Nová kniha o Jiřině Švorcové na knižních pultech!

Netrpělivě očekávaná kniha o herečce Jiřině Švorcové a posledním roku jejího života dorazily na knižní pulty. Novinka se jmenuje "Jiřina Švorcová - Poslední role života" a jejími autory jsou opět Miroslav Graclík a Václav Nekvapil. Kniha vyšla u Nakladatelství XYZ a koupíte ji za 349 korun. Distribuci provádí DISTRI.CZ, knižní logistická a distribuční síť provozovaná společností Albatros Media a.s.

Volné pokračování knihy Jiřina Švorcová osobně, která se stala bestsellerem, mapuje poslední rok života známé herečky a političky, připomíná významné momenty celé její kariéry a předkládá rozhovory, které Jiřina Švorcová poskytla v minulosti i těsně před svou smrtí, a politické projevy, jež sepsala a přednesla, včetně takzvané Anticharty. Významnou součástí knihy je také rozhovor s Václavem Švorcem, jejím bratrem, který již léta žije v ústraní.

Objednejte si knihu on-line na webu nakladatelství XYZ.

vlastní zpráva
foto na obálce knihy: Václav Nekvapil